Kamery w Polsce

Wszystkich miłośników widoków z Karkonoszy i nie tylko zapraszamy do odwiedzania nowego serwisu z kamerami online na żywo kamery.edu.pl Szczególnie pięknie pokazane są Karkonosze z Karpacza oraz Republiki Czeskiej.

Serwis powstał niedawno i w krótkim czasie zyskał grono wielbicieli, którzy często zaglądają do polskich widoków z kamer. Wielu internautów z kamerami w Polsce rozpoczyna swój dzień, wielu ma swoje ulubione widoki. Każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

Wśród setek kamer znajdziemy te najbardziej interesujące miłośników naszego serwisu czyli Kamery w Karkonoszach. Wśród tych widoków nie może oczywiście zabraknąć Królowej tych Gór czyli Śnieżki. Zresztą Śnieżka widoczna jest z wielu kamer, również tych dostępnych w Republice Czeskiej. Jest również kilka kamer zainstalowanych na samej Śnieżce – wrażenia przy oglądaniu tych widoków gwarantowane. W Karkonoszach nie może zabraknąć kamer z miejscowości najważniejszych w tych rejonach, które reprezentowane są przez Karpacz, małą miejscowość górską o wielkomiejskich ambicjach z największym hotelem w Polsce oraz Szklarska Poręba ciut większa miejscowość ale o ambicjach czysto turystyczno-sportowych z najdłuższą trasą narciarską w Polsce.

Nie wszystkie widoki spełniają oczekiwania internautów ale właściciele serwisu starają się aby zestawienie kamer było w miarę kompletne. Zresztą wszyscy mogą dodawać do tego serwisu swoje kamery wraz z komentarzami i opiniami o pozostałych kamerach. Wystarczy zarejestrować się (bardzo krótki formularz) aby już po kilku minutach (sekundach) móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji serwisu. Dodatkową atrakcją jest możliwość tworzenia własnej listy ulubionych kamer. Serdecznie polecamy…

XIII Międzynarodowy Rajd Pieszy IVV 3 dni-3 kraje-3 wędrówki

Już po raz trzynasty na terenie powiatu lubańskiego będzie się odbywał Międzynarodowy Rajd Pieszy IVV 3 DNI – 3 KRAJE – 3 WĘDRÓWKI. Dzień polski tej imprezy pod nazwą ŁUŻYCKIE WĘDRÓWKI organizuje Oddział Łużycki Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Lubaniu. Odbędzie się na trasach 6 i 10 km dla osób niepełnosprawnych ruchowo, niedowidzących i niedosłyszących, dzieci przedszkolnych i młodszych klas szkoły podstawowej oraz emerytów i rencistów.Dla gimnazjalistów i dzieci starszych klas szkół podstawowych proponowana jest trasa 15 km, a dla młodzieży wysportowanej i ze szkół ponadgimnazjalnych nawet 24 km. Wytrawnych wędrowców organizator zaprasza na trasy 31 i 42 km. Trasy będą oznakowane, z punktami kontrolnymi, a wszyscy uczestnicy otrzymają kartę startową z mapką trasy. Bazą imprezy będzie Hala Sportowa MOSiR w Lubaniu. Łużyckie Wędrówki odbędą się w piątek 26 kwietnia 2013 roku od godz. 6:00 do godz. 17:00. Start jest uzależniony od dystansu wędrówki. Dla turystów rowerowych przygotowano trasy na 25 lub 50 km. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymają plakietkę i dyplom ukończenia wędrówki a maratończycy dodatkowo medal okolicznościowy. Będzie też ciepły posiłek na każdej trasie rajdu. Chętni do uczestnictwa we wszystkich trzech dniach imprezy zostaną w piątek przewiezieni autokarami do Czech, w sobotę do Niemiec, a w niedzielę przez Zgorzelec do Lubania.
Szczegóły imprezy znajdują się na stronie internetowej http://www.ptsmluban.vipserv.org/menu3dni.htm, a szczegółowe informacje można uzyskać po numerami telefonów: 75 721 65 80, 604 927 247 lub e-mailem: ptsmluban@poczta.fm
Zaprasza Komandor rajdu
Henryk Sławiński

IV Rajd Pieszy IVV Wiosna na Łużycach

Na pieszą wędrówkę dookoła Lubania na trasie 18 km po Pogórzu Izerskim zaprasza Osiedlowe Koło PTTK nr 35 oraz Oddział Łużycki PTSM w Lubaniu. Wędrówka według zasad IVV (Internationaler Volkssportverband) odbędzie się 06.04.2013 r. o godzinie 9.00. Miejsce startu Motel Łużycki w Lubaniu,
ul. Zgorzelecka 51. Serdecznie zapraszamy.

Konferencje w Karpaczu

Kilka dni temu został uruchomiony nowy serwis internetowy, który w całości poświęcony jest konferencjom odbywającym się w Karpaczu . Wszyscy organizatorzy różnego rodzaju konferencji, kongresów, sympozjów, odczytów, narad itd. odbywających się w Karpaczu mogą bezpłatnie umieszczać informacje. Dzięki temu serwisowi Polska i Świat dowie się ile i jakie konferencje odbywają się w Karpaczu. Oczywiście najwięcej tego typu imprez organizowanych jest w największym hotelu w Polsce Hotelu Gołębiewski, który znajduje się właśnie w Karpaczu.

Tunel w Karpaczu otwarty

Dzisiaj 18-tego grudnia 2012 roku uroczyście otwarto tunel w Karpaczu. Dzięki tej inwestycji miasto zyska dodatkowo deptak w samym centrum, wyłączony całkowicie z ruchu samochodowego. Tak jak na Krupówkach w Zakopanem będziemy mogli poruszać się bezpiecznie i bez smrodu spalin. Obwodnica już ruszyła, teraz czekamy na deptak z prawdziwego zdarzenie, który będzie największą wizytówką miasta pod Śnieżką.