Bieg Piastów wygrywają Czesi

W tegorocznej edycji imprezy wystartowało 2700 osób z 31 krajów.
W sobotę rywalizacja toczyła się przy opadach deszczu i śniegu. Mimo to z wyścigu wycofało się niewielu narciarzy. Największym zainteresowaniem cieszył się bieg na 46 km. Wystartowało w nim 1728 śmiałków, a linię mety przekroczyło 1678.

Rywalizację zdominowali reprezentanci Czech, którzy w biegu na 46 km w komplecie zameldowali się na podium. Zwyciężył Stanislav Rezac, a w gronie kobiet Zuzana Kocumova. Najlepiej z Polaków spisał się Tomasz Kałużny z Jeleniej Góry, który zajął czwarte miejsce.

Swojego reprezentanta na medalowym miejscu mieliśmy na dystansie 26 km. Na drugim miejscu stanął Jakub Mroziński z Jeleniej Góry, który minimalnie przegrał z Austriakiem Josefem Honesem.

W ostatnim wyścigu na 30 km stylem dowolnym zwyciężył Andy Liebner ze Stanów Zjednoczonych.

33. Bieg Piastów był pierwszą polską imprezą narciarską, która znalazła się w Światowej Lidze Biegów Długodystansowych (Worldloppet Ski Federation).