X Karkonoskie Spotkania Turystyczne

W dniu 5.10. 2007 r. odbyły się w Mysłakowicach X Karkonoskie Spotkania Turystyczne. Jak co roku, Powiat Jeleniogórski organizuje imprezę podsumowującą osiągnięcia karkonoskiej branży turystycznej.
Wręczone zostały Nagrody Starosty Jeleniogórskiego w dziedzinie turystyki – LICZYRZEPY’2007.

Ponadto w ramach współpracy partnerskiej, przedstawicielom Miasta Jablonec nad Nisou i Powiatu Bamberg wręczono symboliczne drogowskazy do Powiatu Jeleniogórskiego.
Tegorocznymi laureatami zostali:

Najlepszy Obiekt Hotelarsko – Turystyczny

Hotel „Chata za Wsią” w Mysłakowicach

Hotel powstał w 1983 roku. Dysponuje od niedawna już basenem, sauną, bilardem oraz kortem tenisowym. Powszechnie uważa się, iż Hotel – Restauracja Chata za wsią jest jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc na mapie gastronomiczno-hotelarskiej regionu jeleniogórskiego. Największym atutem hotelu jest ciągłe dostosowywanie oferty do potrzeb klienta po przez posiadanie oferty dla wszystkich gości począwszy od dzieci. Hotel współpracuje z Powiatem Jeleniogórskim uczestnicząc w wydarzeniach organizowanych zarówno przez Starostwo jak i inne organizacje.

Najefektowniejsza Promocja

Muzyczne Radio w Jeleniej Górze

Zespół redakcyjny: Arkadiusz Włodarski, Jacek Sałaputa, Dariusz Maląg
Muzyczne Radio Jelenia Góra – powstało w 1993 roku i jest pierwszą komercyjną stacją radiową na Dolnym Śląsku. Największym sukcesem Muzycznego Radia jest jego aktualna pozycja w rankingach słuchalności i stale rosnące audytorium. Tak dobre wyniki udało się uzyskać poprzez stworzenie profesjonalnego zespołu złożonego z najlepszych w regionie DJ’ów, dziennikarzy i korespondentów a także poprzez wyjątkowe podejście do spraw regionu.
W ciągu ostatnich lat Muzyczne Radio przeprowadziło szereg spektakularnych akcji promocyjnych (Sielskie Wakacje, Parada Rowerów, DMC Projekt). Współpracuje przy organizacji Tour de Pologne, stowarzyszeniem Bieg Piastów. Dużo uwagi poświęca informacji na temat imprez, warunków pogodowych i narciarskich w naszym regionie.
Nagroda ta przyznana została m.in. dzięki pracy zespołu redaktorów w składzie:
Jacek Sałaputa w MR od 12 lat .Organizator Parady Rowerów, promotor szeregu imprez rowerowych i turystyczno-sportowych. A także czynny ich uczestnik.
Arek Włodarski w MR od 14 lat. Od lat prowadzi w radiu audycje „ Z muzycznym radiem na szlaku” propagującym walory turystyczne naszego regionu.
Darek Maląg w MR od początku istnienia radia. Dyrektor rozgłośni. Współorganizator parady rowerów. Propagator regionu.

Najlepszy Produkt Turystyczny

Stowarzyszenie Cyklistów „Szklarska Poręba na dwóch kółkach

Stowarzyszenie powstało w 2001 roku z inicjatywy osób bezpośrednio zaangażowanych w stworzenie systemu tras rowerowych w Szklarskiej Porębie. Członkowie Stowarzyszenia byli pomysłodawcami systemu tras, a ich wkład w realizację projektu (merytoryczne przygotowanie projektu, logistyka, praca w terenie) pozwolił na stworzenie w rejonie, nowego produktu turystycznego – oferty rowerowej. Jest to jeden z nielicznych systemów tras w Polsce pod nazwą „Rowerowa Kraina”, kompleksowo przygotowany i obejmujący: wyznaczenie i oznakowanie tras całoroczną konserwację, szeroką promocję poprzez wydawanie: informatorów, folderów, przewodników i map. Dzięki działalności Stowarzyszenia Szklarska Poręba pretenduje też do miana rowerowej stolicy Polski, rozwijając systematycznie ofertę dla cyklistów.

Promocja Regionu

Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie

Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej jest placówką Karkonoskiego Parku Narodowego, koordynującą zadania Parku w zakresie edukacji ekologicznej. W Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej w bardzo atrakcyjny sposób prezentuje się unikatową przyrodę Karkonoszy. W trakcie wizyty zwiedzający poznają świat przyrody ożywionej i nieożywionej polskiej i czeskiej strony gór. Ekspozycja „Wirtualne Karkonosze” interaktywnie prezentuje: kotły polodowcowe, torfowiska, faunę i florę, lasy, zjawiska przyrodnicze oraz wielostronny wpływ człowieka na góry. Atrakcyjność ekspozycji podnoszą wielkoformatowe panoramy, dotykowa makieta Karkonoszy w 4 wersjach językowych. Poza udostępnieniem ekspozycji w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej w oparciu o kadrę pracowników edukacyjnych i bogate zaplecze, prowadzone są zajęcia dla zorganizowanych grup szkolnych, nauczycieli, studentów oraz społeczności lokalnej.

Za Całokształt Działalności na Rzecz Turystyki

Kazimiera i Magdalena Siemaszko – Schronisko „Samotnia” w Karpaczu

Obecnie kierują schroniskiem „Samotnia”. Samotnia pod ich kierownictwem, przeżyła rozkwit i stała się jednym z najczęściej odwiedzanych schronisk i obiektów turystycznych w kraju. Można powiedzieć, że jest królową schronisk karkonoskich. To dzięki pracy pań, które kultywują najlepsze tradycje zaszczepione przez nieodżałowanego Waldemara Siemaszko. Wybudowano tu pierwszą w Sudetach biologiczną oczyszczalnię ścieków, zmodernizowano system ogrzewania z koksowego na olejowy. Magdalena Siemaszko prowadzi również szkolę górską. Jest także organizatorem marszobiegu ze Śnieżki do Samotni„Lawiny” oraz zawodów narciarskich o „Puchar Samotni”, a także wielu wystaw i spotkań o tematyce górskiej.

Za Kreatywność Służącą Budowaniu Atrakcyjnego Wizerunku Gminy Przyjaznej Turystyce w Powiecie Jeleniogórskim

Ks. Kanonik Bogusław Sawaryn

Proboszcz parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego i dziekan Dekantu Szklarska Poręba. Jako proboszcz, ks. Bogusław Sawaryn jest znany z wielkiej życzliwości dla miasta i regionu. Jego działania przybierają różną formę, m.in. nadmienić należy organizowanie od kilku lat Bali Charytatywnych urządzanych przy okazji „Andrzejek” czy „Sylwestra”, z których dochód przeznaczany jest głównie na organizowanie czasu wolnego dzieciom w czasie wakacji i ferii zimowych. Jest pomysłodawcą i jednym z organizatorów Festynu Rodzinnego, Przeglądu Kapel oraz Dożynek Turystycznych, które wpisały się w stały kalendarz imprez regionu. Prowadząc swoją misję na terenie Szklarskiej Poręby od wielu lat skutecznie włącza się w działania służące promocji Szklarskiej Poręby i regionu. Ksiądz Bogusław otwarty jest również na piękno sztuki i muzyki, zaprasza na koncerty chórów oraz solistów organizowanych nie tylko dla mieszkańców, ale również dla licznie przybywających turystów z całego regionu.

Spotkanie uatrakcyjnił występ artystów z Cyrklandu w Miłkowie, zespołu „Szarotki” z Mysłakowic oraz pokazy skoków spadochronowych Aeroklubu Jeleniogórskiego.

Dodaj komentarz